Cel – bezpartyjna rada miasta

Obserwując życie polityczne naszego kraju, nieustanną wojnę totalną, toczącą się przede wszystkim z udziałem dwóch największych ugrupowań politycznych, nie można nie zadać sobie pytania, dotyczącego naszego krośnieńskiego podwórka. Zbliżające się wybory samorządowe i ich wyniki, określą sposób prowadzenia polityki i gospodarki wewnętrznej Krosna na kolejne 4 lata. W tym kontekście chciałbym określić moje stanowisko w kwestii, czy lepsze jest upartyjnienie Rady Miasta poprzez wybór kandydatów jasno określających swoje zaplecze polityczne – czy też słuszniejszym wyborem jest kierowanie się przy głosowaniu bezpartyjnością kandydatów na radnych.

krosno-rada-miasta

Moje stanowisko w tej sprawie pozostaje niezmienne – kierowanie się przy wyborach samorządowych kluczem przynależności partyjnych nie tylko nie poprawia funkcjonowania Rady Miasta ale poważnie temu organowi samorządowemu szkodzi. Przede wszystkim szkodzi poprzez przeniesienie centralnego konfliktu do lokalnej struktury, spolaryzowanie postaw oraz kierowaniu się przy głosowaniach ustaleniami wewnątrzpartyjnymi – co niejednokrotnie dawało odczuć się podczas posiedzeń i głosowań krośnieńskiej Rady Miasta.

Radny, który pozostaje jednocześnie członkiem partii politycznej musi wykonywać swój mandat zgodnie z wcześniej ustalonymi wytycznymi i zaleceniami kierującymi się poprawnością ideologiczną partii a nie szeroko pojętym dobrem mieszkańców Krosna. Oznacza to również, iż taki radny nie używa – lub jest mu bardzo ciężko użyć – słowa negocjacja, kompromis, elastyczność, dobro wspólne lecz bardzo łatwo może wywołać konflikt w Radzie Miasta, kłócąc się o przysłowiową pietruszkę.

Konflikt i destrukcyjna działalność upolitycznionych członków Rady Miasta może jednakże dotyczyć spraw poważniejszych, dotyczących przyszłości miasta i jego mieszkańców. Nie mając pola do manewru, mogąc iść tylko w jedną, słuszną stronę, lokalni politycy mogą wprowadzać chaos i zamieszanie w prace Rady Miasta, wywołując niepotrzebne konflikty i nieporozumienia.

W mojej opinii Krosno zasługuje na spokój i ścisłą współpracę pomiędzy radnymi, odrzucając ciągłe przeciąganie liny pomiędzy skłóconymi frakcjami politycznymi. Krosno zasługuje na ludzi, którzy potrafią nawiązać stałą i przede wszystkim dobrą, owocną współpracę pomiędzy sobą.

Dlatego z tego miejsca będę namawiał mieszkańców Krosna do głosowania przede wszystkim na bezpartyjnych, młodych zarówno wiekiem jak i duchem, wykształconych oraz – co jest również ważne – mających ułożone życie zawodowe krośnian. Na kandydatów, którzy będą chcieli działać w Radzie Miasta dla osiągnięcia wspólnych kompromisów i najlepszych rozwiązań dla dobra miasta i jego społeczności. Chciałbym widzieć radnych, którzy potrafią się komunikować pomiędzy sobą bez tworzenia atmosfery napięcia i konfliktu. Wreszcie chciałbym radnych, którzy działają na rzecz Krosna z przekonaniem i zapałem a nie dla korzyści finansowych wynikających ze sprawowania mandatu radnego.

W najbliższych wyborach mieszkańcy Krosna mogą odrzucić partyjną politykę konfliktu na rzecz pozapartyjnej współpracy i kompromisu. Tego właśnie Krosnu życzę.

Oczywiście wybory samorządowe to również wybór Prezydenta ale tutaj nie mam najmniejszych wątpliwości, że ponownie na ten urząd wybrany zostanie Piotr Przytocki. A mając na uwadze dotychczasowe sprawowanie urzędu przez Prezydenta Przytockiego, bardzo dobrze wróży to przyszłości miasta.

Wojciech. M. Kozub

foto: PP

75 komentarzy
Wyraź swoją opinię
 1. kacper napisał(a):

  Nie pisz Waćpanno Malino takich bezeceństw… Słuchać hadko …

 2. Malina napisał(a):

  co prawda, to prawda rower Dubielowej z pewnością lepszy od tego co w swoim gabinecie ma wystawkę PISuarową połączona z ołtarzem

 3. prowokator napisał(a):

  Kacper, ty nie bądz taki Podpipięta, toż kobita prawdę pisze. Trza im zatem wory ukręcać na chwałę bożą

 4. Malina napisał(a):

  oj! „cienko” by śpiewali

 5. prowokator napisał(a):

  Alik pierszą damą nie zostanie, bo Jarek nie ma szans wygrać, jednak senatorem będzie lepszym niż Jarek posłem

 6. prowokator napisał(a):

  W sam raz do anielskich chórów się nadadzą

 7. Malina napisał(a):

  no to doszliśmy chyba do nowego hasła wyborczego – rower Dubielowej na prezydenta

 8. prowokator napisał(a):

  Na razie lepsza będzie sama Dubielowa, rower może poczekać jeszcze, może by tak zamiast jakiegoś radnego z pisu wybrać rower Dubielowej/

 9. Malina napisał(a):

  a tak trochę poważniej, to Jarek szanse niestety ma, bo mohery na głosowanie pójdą, a młodzież albo za chlebem wyjedzie, albo na wakacje.

 10. prowokator napisał(a):

  Ja liczę na to, że jeszcze nerwy mu puszczą i pokaże prawdziwą twarz.

 11. Malina napisał(a):

  powrót twarzy moherom poglądów nie zmieni

 12. kacper napisał(a):

  Jeśli Jarek wygra wybory, to ja się z takiej Polski wypisuję!!!
  Ps. A tak a’propos. Można „wymówić” obywatelstwo?

 13. żenua napisał(a):

  ja też obawiam się, że Jarek może wygrac..
  mamy i my naszą powiatową władzę spod znaku pisu, zamiast o gospodarce myślec, to znajdują się fundusze na tablice pamiątkowe, rocznice, białe konie czarne konie, martyrologie, śmierc, Katyń, głazy, ipn, patron, klerykalizm, łamanie konstytucji, która tylko teoretycznie broni świeckości państwa, czyli znany oklepany bogoojczyźniany repertuar to właśnie Polska JARKA i Pisu…

 14. kacper napisał(a):

  PiS posiada kilkunastoprocentowy, tak zwany „ukryty elektorat”. Są to ludzie, którzy w żaden sposób nie przyznają się do głosowania na PiS. A w rezultacie w ciszy kabiny wyborczej – uaktywniają się. Tak było kilka lat temu podczas konfrontacji Tusk – Lechu Kaczynski. Prognozy były inne – wynik inny. A po wyborach…. NIKT nie przyznał się do głosowania na Lecha.
  Żenua, obyś nie miała racji!

 15. ten typ napisał(a):

  Jaki ukryty? Teraz najmodniejsze na swiecie jest glosowac na Jarosława i sie tym chwalic! Popatrz co sie dzieje w sieci, jak zmienily sie komentarze na głównych portalach opiniotwórczych! Nagle wszyscy glosują na Jarka!

 16. prowokator napisał(a):

  To młodzi pisowcy siedzą dzień i noc i zmieniając nicki klepią prostackie, obraźliwe wpisy

 17. prowokator napisał(a):

  W porządnym towarzystwie nadal nie wypada popierać Jara, to straszny obciach.

 18. żenua napisał(a):

  Przebrała się miarka – nie będę głosował na Jarka
  my mlodzi nie bedziemy głosować na JARKA!

 19. kacper napisał(a):

  Obyście mieli rację!

 20. dobrotliwy jon napisał(a):

  Kolejny temat ktory prowokator sprowadzi do dna. Autor pisze o samorzadzie a sieje propagande prezydencka

 21. lemoniadowy Joe napisał(a):

  A ty co? Inkwizytorem jesteś? Czy matką Teresą

 22. kacper napisał(a):

  Dobrotliwy, wymyśl sobie temat o włażeniu do d…. PiSowi!! I kontynuuj go do tego momentu, aż zostaniesz … prezydentem

 23. Piotr W. napisał(a):

  „Obserwując życie polityczne naszego kraju, nieustanną wojnę totalną, toczącą się przede wszystkim z udziałem dwóch największych ugrupowań politycznych, nie można nie zadać sobie pytania, dotyczącego naszego krośnieńskiego podwórka. (…)”

  Jak widać po wynikach wyborów prezydenckich, w przypadku kandydowania do rady miasta głownie partyjnych osób, w Krośnie będzie fatalna atmosfera. Zamiast konkretnego programu działania, kandydaci będą prawić pisowsko-peowskie itd. banały, komunały a miasto jak zwykle na tym straci.
  Zgadzam się – zrobić wszytsko żeby tego tutaj uniknąć. Tylko bezpartyjni!!!!

 24. tarfi napisał(a):

  ale macie zjechane mózgi – wyborcy PO, PiS i reszty tej ferajny. Myślicie TVNem albo Rydzykiem i nie ma miejsca na inne poglądy. Mam niezły ubaw patrząc jak skaczecie sobie do gradeł jak tresowane przez media pieski. Piekny kabaret ze swoimi zrytymi głowkami w roli głownej tutaj serwujecie.
  Ciekaw jestem co teraz przez kilka dni zaaplikują wam w mózgownice media jednej i drugiej strony tego bagna, ależ bedzie tutaj skowyt i ujadanie jeden na drugiego:)))
  Pozdrawiam i życzę miłej zabawy. Treserzy juz szykują wam odpowiednie bodźce:)

 25. kacper napisał(a):

  Dobrze że Ty nie jesteś sterowny! Ciesz się z tego powodu

Komentuj


Przeczytaj poprzedni wpis:
Odsłonięcie tablicy w Starostwie Powiatowym

W Starostwie Powiatowym w Krośnie odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą patronowi powiatu, św. Józefowi Sebastianowi Pelczarowi. Uroczystość, w której uczestniczyli radni...

Zamknij