Z dala od Warszawy
Autor: Redakcja śr, 20 Paź 2010 20:40 | Kategorie: NAJCIEKAWSZE, Wydarzenia | Dyskusja : 90 komentarzy do Z dala od Warszawy

Wczoraj cały kraj obiegła tragiczna informacja o morderstwie w łódzkim biurze Prawa i Sprawiedliwości. Informacja do tego stopnia zelektryzowała opinie publiczną i polityków, że wydaje się  iż jest to temat numer jeden na nadchodzące wybory samorządowe. Trudno się dziwić. To pierwsza tego typu zbrodnia od czasu zamachu na Narutowicza.

Jesteśmy świadkami czegoś niebywałego. Z jednej strony widzimy polityków mówiących o tolerancji i zgodzie a z drugiej brutalną rzeczywistość która zaprzecza pierwszemu. Pewnie wszyscy zadajemy sobie pytanie jak daleko zaszła ta zawiść i nieprawdopodobne napięcia, jakie serwują nam politycy ukazujący się w ogólnopolskich mediach? Najnowsze informacje donoszą o politykach,  którzy jeszcze wczoraj podawali sobie ręce a dzisiaj udają, że się nie widzą.

A jak jest na naszym lokalnym gruncie? W Krośnie PiS i PO mają biura „przez ścianę”. Wydaje się, że możemy być spokojni.

Obydwa biura mieszczą się na ul. Tkackiej. Już przed schodami uwagę zwraca znicz palący się obok tablicy biura PiS. Przed wejściem do budynku jest co prawda videodomofon ale jak się okazuję jest nieużywany. Schodami wchodzimy na piętro gdzie mieszczą się biura obydwu partii. Na tablicach PiS- u widać żałobne wstążki.

Czy pracownicy partyjnych biur obawiają się jakiegoś ataku?

Zawsze jest obawa, że może się coś przydarzyć ale jesteśmy tutaj dla ludzi. Nawet gdybyśmy korzystali z videodomofonu to nic nie zmieni jak ktoś będzie chciał wejść to i tak wejdzie – mówi Małgorzata Szybiak z biura Platformy Obywatelskiej. W biurze Prawa i Sprawiedliwości są podobne nastroje.  Nie było tutaj jakichś poważnych incydentów – mówi Łukasz Kwolek. My tutaj żyjemy w zgodzie. Podajemy sobie ręce.  Wiadomo, że nie chodzimy do siebie na pogaduszki przy kawie ale czasem pożyczamy od siebie cukier –  dodaje Małgorzata Szybiak z PO.

Małgorzata Szybiak z PO i Łukasz Kwolek z PiS

Postawa krośnieńskich działaczy obydwu partii powinna zostać przykładem dla polityków do których przyzwyczailiśmy się patrząc w srebrny ekran. Tutaj nikt nie obrzuca się inwektywami. Krośnieńscy działacze zastanawiają się jak zorganizować wspólny mecz, nie widzą problemu aby podać sobie ręce i stanąć razem do zdjęcia.

A może we wszystkich miastach biura partyjne powinny być „przez ścianę”?

Łukasz Zajdel

90 komentarzy
Wyraź swoją opinię
 1. Dreptak napisał(a):

  Ludzie wybiorą sobie kogo chcą, to ich sprawa na kogo oddadzą glos. Skoro liderzy samorządnego mają poparcie u wyborców, to znaczy, że wyborcy wolą tych co zmądrzeli od tych co nadal w tym szambie tkwią, dlatego głosują na bezpartyjnych.

 2. ten typ napisał(a):

  klonowy – głosuj na młodych, zobaczysz jakie kuku można zrobić wtedy w Radzie Miasta.

 3. klonowy napisał(a):

  ok, tylko kiedy zmądrzał np.Krzanowski? jeszcze nie zmądrzał bo jest w SLD a zmądrzeje gdy będzie na listach samorządowców?
  To że ktoś jest poza partią PO PIS SLD to nie oznacza że nie reprezentuje ideałów tych partii,zapytaj Krzanowskiego dlaczego startuje z listy Czaji. Dlatego aby znów dostac się do rady miasta, a nie dlatego że zmadrzał politycznie, tylko zmądrzał pod swój interes…1200 zł miesiecznie diety z dodatkami to niezły pieniądz i wpływ na obsadę stanowisk oraz władza, myślę że czy to sld czy samorządowe krosno to w sumie to samo, do tego nie trzeba mądrzeć

 4. Dreptak napisał(a):

  Nikt ci nie każe głosować na Krzanowskiego czy Czaję, Głosuj na Kozuba.
  A jak już to wolę ideały SLD od PiSowskich, szczególnie w kontekście tego co obecnie prezes wyprawia oraz pretorianie.

 5. klonowy napisał(a):

  wole młodych, nie naznaczonych brzemieniem pzpr, czasów komunizmu i terroru obywateli;
  czy mlodzi dadzą sobie rade? myśle że tak bo dojrzewali w czasach współczesnych, znaja realia oraz nie sa przesiąknięci ideologią, niech powiew świerzego powietrza oczysci radę miasta, młodzi maja pomysły, inne spojrzenie, teraz jest czas na zmiany
  już dosc historii o milicjantach w komżach;
  mówisz że młodzi zrobią kuku…
  a większym KUKU nie bedzie jak słabnąca radna Zborowska słabnie, w końcu umrze w czasie sesji i co wtedy? wstyd na całą Polskę będzie, czemu nikt o tym nie pomyśli
  w całym Krośnie śmieją się ludzie z tego a tak naprawdę to wstyd, że radni czy pracownicy um latają do sklepów po czekolady bo radnej cukru brakuje;
  nie dajcie spokój

 6. ten typ napisał(a):

  a radna Zborowska kandyduje w tym roku????

 7. Peace napisał(a):

  Jak ktoś na swój komitet wciąga były współpracowników PZPR, wyrzuconych członków PO, PIS i SLD to ja takiemu komitetowi nie ufam. Kto oprócz Kozuba z młodych jest na liście? Nie ma innych młodych? Czemu z samorządowego mają znowu wejść Czaja, Dubiel, Krzanowski, Winiarski, Lenart, Alibożek… Nie macie innych? Będę głosował na inny komitet ale kibicuje Kozubowi bo jest młody i może wygryzie tych starych i ciągle tych samych radnych.

 8. ktoś napisał(a):

  A ja zagłosuję na Dubielową, bo to najlepsza radna w historii rady, z pewnością lepsza niż Kolanko, Romanowska czy Józefczyk

 9. klonowy napisał(a):

  Dubielowa to kiedys z sld startowała,
  może Dubielowa jest najbardziej widoczna :) akcja DYNIA

 10. Peace napisał(a):

  Rada miasta to nie wybory najmilszej niestety…

 11. ktoś napisał(a):

  Dubielowa to najbardziej kompetentna radna, poza tym dla przeciętnego mieszkańca najbardziej dostępna, zaangażowana w to co robi, z poczuciem humoru i dystansem do wlasnej osoby. to że kiedyś startowala z SLD nie ma znaczenia, gorzej by było gdyby startowala z PiS.

 12. Peace napisał(a):

  A jakie studia skończyła Dubielowa? Za tu tam ludzi wyrzuconych z innych partii politycznych. Kto młody z 1 startuje z samorządowego? Niech się wypromuje. Obecni radni z tego klubu są za starzy nie mają tego czegoś. Hamują rozwój miasta.

 13. ktoś napisał(a):

  hamulcowymi zawsze byli radni PiSu, tak ich w mieście nazywano

 14. Konik polny napisał(a):

  Choćby diabeł, byle nie z Pisu, tej sekty trzeba sie wystrzegać jak zarazy

 15. Konik polny napisał(a):

  Kaczyński jest niereformowalny a ci co go popierają albo są ślepi albo nierozumni, a slepcow i nierozumnych to nam tutaj nie potrzeba

 16. kacper napisał(a):

  To co napisałeś Koniku, to jawne wzywanie do zbrodni:)))
  Oczywiście wg. Pana Prezia

 17. tipitop napisał(a):

  ja bym to nazwał POLITYKĄ MIŁOŚCI do PIS
  tylko tyle potraficie napisać ?:)

 18. Bolek napisał(a):

  A za co ich kochać? Za wojnę polsko polską? za zeszmacenie sceny politycznej?

 19. kacper napisał(a):

  Tiptopku, nie zabieraj słów swojego Prezesa. To on wymyślił politykę miłości. Był to przedwyborczy hit samego Pana Jarosława.

 20. Polak Katolik napisał(a):

  Tylko na katolików trzeba głosować. Na pana Marka Tenerowicza, reszta to ludzie nienawistni, ten cały PiS i PO to jedna banda udająca katolików.

 21. kacper napisał(a):

  Dali Polaku ostatnio poPiS Twoi katolicy na Krakowskim Przedmieściu

 22. Stary Komuch napisał(a):

  Tylko lewica gwarantuje spokój.

 23. kacper napisał(a):

  Widzisz Stary, wyjątkowo się z Tobą zgodzę. Lewica, komuniści nakradli już co mieli nakraść przez ponad czterdzieści lat w Polsce. Więc czego mieliby to nadal robić?

 24. Stary Komuch napisał(a):

  minęło dwadzieścia lat od upadku komunizmu, pewnie jeszcze przez 100 lat będziesz utożsamiał lewicę z PZPR. Teraz to inne pokolenie. No ale nie dziwię się. PiSu ludzie będą się bali następne 500 lat. To co dzisiaj działo się w sejmie świadczy tylko o jednym, pis to spadkobiercy endecji, czyli polskiej odmiany faszyzmu, czort wie do czgo oni jeszcze doprowadzą.

 25. Dreptak napisał(a):

  Trzymajmy partie daleko od Krosna. Tylko bezpartyjny samorząd.

 26. drepcz sobie napisał(a):

  sam się trzymaj z daleka to mit o bezpartyjności partie sa po to in zeby brac udzial w zyciu publicznym wiec drepcz dalej

 27. kacper napisał(a):

  Słuchaj Stary. Ja zdecydowanie nie jestem antykomunistą. To nie jest tylko moje zdanie. Jeśli Cię uraziłem – serdecznie przepraszam. Ale, sam to potwierdzisz. W Krośnie stary PZPR-owski beton jest teraz „na wierchuszce” lewicy. Czyż tak nie jest?

  Ps. Z innej beczki. Proszę, niech ktoś napisze, czy ordynacja wyborcza do samorządów jest większościowa czy też „osobista”? Tzn, przepraszam, może się źle, nieumiejętnie wyraziłem. W wyborach głosujemy konkretnie na „iksińskiego”, czy na partie lub komitety?

 28. Malina napisał(a):

  Partie są po to by zdobywać władzę i rządzić, ale niekoniecznie muszą rozpleniać się w samorządach lokalnych, tym bardziej, gdy skupiają się na samej walce między sobą. Od kilku lat skupiają się tylko na tym. Więc niech się tłuką w Warszawce, u nas nie wolno im na to pozwolić, za dużo mamy do stracenia.
  Całymi dziesiątkami lat byliśmy i jesteśmy dla rządzących jakąś egzotyczną krainą – Galicją i nadal tak pozostanie. Trzeba dalej radzić sobie samemu, więc po co nam polityczne kłótnie, polityków „dziesiątego garnituru”?

 29. krzyś napisał(a):

  Ordynacja jest taka, ze komitety wystawiaja jakas gowniazerie zeby im głosy nabiła. Wtedy „swoi” moga wejsc do samorządu.

 30. Malina napisał(a):

  U S T A W A
  z dnia 16 lipca 1998 r.

  ORDYNACJA WYBORCZA DO RAD GMIN, RAD POWIATÓW I SEJMIKÓW WOJEWÓDZTW 1)

  Art. 123.

  1. W wyborach do rady w gminie liczącej powyżej 20 000 mieszkańców gminna komisja wyborcza, na podstawie zestawienia, o którym mowa w art. 121, dokonuje podziału mandatów w każdym okręgu wyborczym pomiędzy listy kandydatów, o których mowa w art. 88 ust. 2, w sposób następujący:

  1) liczbę głosów ważnie oddanych na każdą z list w okręgu wyborczym dzieli się kolejno przez 1; 2; 3; 4; 5 i dalsze kolejne liczby, aż do chwili, gdy z otrzymanych w ten sposób ilorazów da się uszeregować tyle kolejno największych liczb, ile wynosi liczba mandatów do rozdzielenia między listy;

  2) każdej liście przyznaje się tyle mandatów, ile spośród ustalonego w powyższy sposób szeregu ilorazów przypada jej liczb kolejno największych.

  2. Jeżeli kilka list uzyskało ilorazy równe ostatniej liczbie z liczb uszeregowanych w podany wyżej sposób, a tych list jest więcej niż mandatów do rozdzielenia, pierwszeństwo mają listy w kolejności ogólnej liczby oddanych na nie głosów. Gdyby na dwie lub więcej list oddano równą liczbę głosów, o pierwszeństwie rozstrzyga liczba obwodów głosowania, w których na daną listę oddano większą liczbę głosów. Jeżeli i te liczby byłyby równe, wówczas o pierwszeństwie rozstrzyga losowanie przeprowadzone przez komisję. Tryb przeprowadzenia losowania określa Państwowa Komisja Wyborcza.

  3. Mandaty przypadające danej liście kandydatów uzyskują kandydaci w kolejności wynikającej z otrzymanej liczby głosów w ramach listy. Jeżeli równą liczbę głosów uprawniającą do uzyskania mandatu otrzymało dwóch lub więcej kandydatów z danej listy, o wyborze rozstrzyga kolejność umieszczenia nazwisk kandydatów na liście.

 31. kacper napisał(a):

  Chyba jestem za ciemny…. :(((
  Czyli co? Głosuję np. na Kozuba a do samorządu może wejść Kowalski bo był wyżej na liście a miał mniej skreśleń????

 32. Dreptak napisał(a):

  Samorząd, czyli mieszkańcy sami rządzą przez swoich przedstawicieli. Jak to się ma do programów partyjnych tworzonych w Warszawie? Jacyś politycy z innych stron mają nam narzucać jak mamy gospodarzyć u siebie? Bo dyscyplina partyjna? Jeżeli bezpartyjny katolik mają wspólny interes z bezpartyjnym ateistą np. w sprawie budowy mostu, to się dogadają. Ale już dwóch partyjnych katolików skoczy sobie do gardła nie patrząc na interes lokalny, bo akurat ich partie się żrą. Tak hamulcowi z PiS blokowali inicjatywy w radzie, Dlaczego? Nie bo nie.
  Tylko bezpartyjna rada.

 33. Dreptak napisał(a):

  Kacper. Cała idea w tym, aby namówic trzysta osób, by glosowały na Kozuba, wtedy na pewno wejdzie, no bo jeżeli na liście będą osoby co będą miały więcej głosów to trudno, Ci wchodzą co mają więcej głosów,

 34. Malina napisał(a):

  Ustawę tworzyli politycy, wiec taką stworzyli by swoich upychać gdzie się tylko da.
  Dlatego należy glosować na konkretnych ludzi spoza kręgów politycznych, a później ….., wnieść projekt obywatelski nowelizacji ustawy (ale to już sfera moich marzeń).

 35. kacper napisał(a):

  Dlatego Malinko pamiętasz:
  KACPER NA PREZYDENTA – ale to dopiero za cztery lata :)))
  Pozwolę Ci ze sobą wtedy zrobić wszystko :)))
  Ps. Czy to już jest element kampanii????

 36. tipitop napisał(a):

  najlepiej to głosowali ŚLEPCY z SAMONIERZĄDU gdy nie wiedzieli nad czym debatują i co przegłosowali w sprawie drogi G, flaga homosiów czy podwyżka dla Przytockiego w czasie kryzysu…
  lepiej już inni niż ślepcy z PZPRowskiego samonierządu, żarliwi synowie i córki czerwonej zarazy-największego dramatu w historii Polski

 37. Dreptak napisał(a):

  czegoś ty się napalił? tipisripi?

 38. klonowy napisał(a):

  tak chwalisz Samorządowców ale potem sie dzieją takie cuda że głupole zadłużają miasto na 107 mln zł obecnie…to tak jak spuścić wściekłe psy z łańcucha…dziczeją i są niebezpieczne dla otoczenia, gryzą bez opamiętania,póżniej ktoś to bedzie musiał naprawiać i spłacać a burek prowadzący pójdzie wyżej…w immunitety

 39. tipitop napisał(a):

  Wystarczyło mi tylko czytanie twoich stronniczych tekstów Drągtak

 40. kacper napisał(a):

  Pani Małgosia ze zdjęcia ma … niczego sobie :))))

Komentuj


Przeczytaj poprzedni wpis:
W sobotę dalszy ciąg Festiwalu Fredrowskiego

Od soboty do poniedziałku w RCKP odbywać się będą spektakle, przesłuchania i wystepy laureatów konkursu. W niedzielę o godzinie 12...

Zamknij