Samorządne Krosno 2010 stawia na doświadczenie oraz młodość

Wczoraj na konferencji prasowej w Hotelu Nafta oficjalnie zaprezentował się Komitet Wyborczy Samorządne Krosno 2010 na czele którego stanął obecny Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki. Na liście znajdzie się 42 osoby z czego 12 to kobiety.

Piotr Przytocki podkreślał, że działania mające na celu kompletowanie listy kandydatów trwają już bardzo długo i nie jest to wynik gorączkowego poszukiwania kandydatów a dokładnie przeanalizowanie wszystkich propozycji. Na liście nie znalazły się wszystkie osoby, które chciały kandydować, wybrano osoby najlepsze. Komitet Samorządne Krosno 2010 stawia na ludzi z doświadczeniem, dorobkiem oraz na ludzi młodego pokolenia. Stawiamy na ludzi dobrze wykształconych, takich którzy sprawią, że wiele spraw, które do tej pory umykały samorządowi, będzie miało większe odzwierciedlenie w podejmowanych działaniach Rady i Prezydenta Miasta Krosna. W komitecie znajdują się zarówno osoby o poglądach prawicowych jak i lewicowych a rzeczą nadrzędną ma być dobro miasta. Dostępna będzie strona Samorządnego Krosna poda adresem www.krosno2010.pl

Pragnę podkreślić, że komitet „Samorządne Krosno 2010” nie jest związany z żadną partią polityczną, jest to komitet czysto samorządowy. Jest to komitet w którym są ludzie zaangażowani w wiele spraw miasta, nie koniecznie w radzie miasta Krosna. Są to osoby które pracują w różnych dziedzinach życia i interesują się aktywnie życiem i rozwojem miasta Krosna i tym co jest najważniejsze aby żyło się w Krośnie dobrze mieszkańcom i aby te nasze poczynania miały wsparcie. Stąd też w komitecie znaleźli się ludzie, którzy do tej pory pełnili funkcję radnego miasta Krosna. Jest też mój zastępca którzy pełnił tą funkcję w pierwszej mojej kadencji Pan Robert Hanusek. Uważam to za ogromny zaszczyt, że Robert zechciał być w naszym komitecie i wspierać nasze starania aby w Krośnie żyło się lepiej. Są też osoby zajmujące się działalnością naukową jak Pan Mirosław Rymar będący przed obroną doktoratu. Są osoby takie jak Pan Wojciech Kozub który jest zainteresowany tym aby młodemu pokoleniu chciało się zamieszkać i osiedlić w Krośnie i aby wszelkie działania związane z rozwojem Krosna sprzyjały młodym mieszkańcom Krosna – przedstawiał swój komitet Prezydent Przytocki.

Wojciech Kozub przyszedł na konferencję z synem Maksymilianem. Jako jeden z nielicznych kandydatów prowadzi swojego bloga pod adresem wojciechkozub.pl

Na konferencji nie zaprezentowano programu komitetu, ponieważ według Piotra Przytockiego jest jeszcze za wcześnie i nie chce dawać „gotowca” konkurentom, jak to miało miejsce chociażby podczas spotkania Salonu Oświeconych, organizowanego przez KSI NEON, gdzie kandydat PiS miał możliwość przygotowania się i „wypunktowania” konkurencji. Program będzie Państwu przedstawiony i omówiony szczegółowo w odpowiednim czasie. Znajdą się tam sprawy związane z modernizacją i przebudową lotniska, sprawy związane z modernizacją i budową rozwiązań komunikacyjnych, projekt Centrum Dziedzictwa Szkła i inne projekty społeczne o których dzisiaj nie będę więcej mówił. Mamy w przygotowaniu nowe, ciekawe projekty, które będą prowadzić do tego aby w krośnie żyło się lepiej – mówił Piotr Przytocki

Na konferencji podkreślano, że dzięki dotychczasowym działaniom Prezydenta i Rady Miasta, Krosno stało się miastem ludzi aktywnych i bardzo przedsiębiorczych, gdzie na 1000 mieszkańców 110 prowadzi własny biznes – co jest bardzo wysokim wynikiem w skali kraju. W Krośnie działa ponad 130 organizacji pozarządowych. Miasto działa na rzecz integracji tych organizacji, ponieważ uważa, że jest to dodatkowa siła napędowa rozwoju miasta. Mówiono również o szeregu inwestycji przeprowadzonych przez obecne władze. Zwracano uwagę na bardzo dobre wskaźniki finansów miasta mieszczące się w „ścisłej czołówce” miast w Polsce.

Może Prezydentowi niezręcznie wspominać o wielu wyróżnieniach i nagrodach które otrzymał. Dobrze Państwo wiecie, że miasto ma wysokie osiągnięcia w dziedzinie edukacji i tutaj rzeczywiście chcielibyśmy pokazać, że wysokie osiągnięcia w obszarze edukacji, gospodarki czy sportu mają przełożenie w wyborach, że jednak mieszkańcy nasi żyją sprawami miasta a dla nas jest to o tyle ważny wskaźnik, bo będzie pokazywał, że ocena pracy ustępującej rady miasta jest wnikliwie analizowana przez wyborców. Jeśli się to przełoży dobrym wynikiem wyborczym i sukcesem, na który liczymy niewątpliwie, bo nie ukrywamy, że startujemy w tych wyborach po zwycięstwo w radzie miasta, to będziemy mieć mocniejszy mandat do pracy w nowej kadencji – mówił Stanisław Słyś przewodniczący Rady Miasta.

Przewodniczący odniósł się również do programu Pawła Krzanowskiego, kandydata PiS na prezydenta Krosna: Nie można podejmować polemiki z programem, który pokrywa się naszymi dotychczasowymi działaniami a jedynie nowe stwierdzenie, które się pojawia, to „że ja to zrobię lepiej”.

Krytyki kontrkandydata nie szczędzi również Piotr Przytocki, który odniósł się do słów Pawła Krzanowskiego, że dotychczasowe rozwiązania drogowe to tylko kosmetyka. To daleko idące nadużycie w słowach i ocenie dlatego, że działania poczynione przez miasto są jak na Krosno bardzo duże. Samo przebudowanie jednego skrzyżowania ulic Pużaka – Zręcińska to wydatek bliski 4,5 miliona złotych. Prezydent ustosunkował się również do słów radnego Józefowicza, który miał powiedzieć w jednym z wywiadów, że inwestycja w modernizacje i przebudowę obwodnicy jest niepotrzebna. Mówienie takich rzeczy wynika raczej z braku wiedzy i zainteresowania życiem miasta, bo Pan radny powinien wiedzieć że jest to projekt wpisany na listę rezerwową projektów Ministerstwa Infrastruktury w programie Infrastruktura i Środowisko, w którym to programie jest wnioskowana kwota ponad 103 milionów na przebudowę części obwodnicy. Również części która została wybudowana ale jak Państwo wiecie – a Pan radny nie wie – do każdego projektu unijnego potrzebny jest wkład własny i wydanie 25 milionów złotych na przebudowę tego 1,8 km obwodnicy plus przebudowa skrzyżowania to są pieniądze wydane w określonym celu. W końcowym efekcie chcemy szybciej zgromadzić wydatek w postaci wkładu własnego do tego projektu. Jesteśmy przekonani, że ten projekt znajdzie uznanie i będziemy mogli mówić o dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Myślę, że każdy kto chodzi po mieście zauważa zmiany.

Prezydent Przytocki gorąco namawiał do głosowania w wyborach samorządowych, ponieważ jak mówił wysoka frekwencja może być doskonałym działaniem marketingowym miasta.

 

101 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Maryian napisał(a):

    Polecam bloga Barbary Sługockiej-Wilk http://www.barbaraslugocka-wilk.blogspot.com/

Komentuj


Przeczytaj poprzedni wpis:
W piątek zawyją syreny!

Biuro Zarządzania Kryzysowego i Obronności UM informuje, że zgodnie z „Kalendarzowym Planem Zamierzeń Obrony Cywilnej województwa podkarpackiego na 2010 r.”...

Zamknij