Salon Oświeconych 29.10.2010 – Czesław Nowak

Czesław Nowak – kandydat do Sejmiku Województwa Podkarpackiego
Lat 59, mgr historii, mieszka w Krośnie.
W l. 1974-1998 nauczyciel w Sanoku i Krośnie. Dyrektor w Urzędzie Wojewódzkim w Krośnie i Urzędzie Marszałkowskim (1998-2003), obecnie adiunkt w Muzeum Podkarpackim w Krośnie. W trakcie pracy w administracji publicznej przyczynił się do wybudowania wielu obiektów oświatowych i sportowych oraz renowacji zabytków, również w południowej części województwa podkarpackiego. Ukończył szkolenia z zakresu pozyskiwania środków unijnych, odbył staż zagraniczny i zajmował się wdrażaniem Regionalnego Planu Operacyjnego. Pracował w Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia. Doświadczenie samorządowe nabył także jako radny III kadencji Rady Miasta Krosna i w trakcie wieloletniej współpracy z lokalnymi samorządami.
Szykanowany w latach 80-tych przez władze komunistyczne za działalność opozycyjną. W latach 1989-1998 kierował „Solidarnością” nauczycielską w woj. krośnieńskim, wchodził w skład Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” oraz Sekcji Krajowej O i W. Jako historyk, zgromadził cenne archiwum o konspiracji niepodległościowej na Podkarpaciu w latach 1939-1956, przygotował również wiele publikacji i miejsc upamiętnień. Od kilkunastu lat wspiera Światowy Związek Żołnierzy AK. Pełnił funkcję wiceprezesa Podkarpackiego Towarzystwa Historycznego w Krośnie. Prowadzi Powiatowy Klub Historyczny im. AK, skupiający młodzież szkolną z terenu powiatu krośnieńskiego.
Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi (2007), Medalem „Pro Memoria” (2009), a w 2010 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego.

180 komentarzy
Wyraź swoją opinię
 1. kacper napisał(a):

  Znam tego „domowego” pisowskiego pasjonata. Wiem, że nie skrzywdziłby nawet myszy. Ale innych OSZOŁOMÓW się po prostu BOJĘ !!! Oni kiedyś doprowadzą do wojny domowej w Polsce ….:(((((

 2. Dreptak napisał(a):

  Nie bluźnij, szwagiel na pewno użył słowa pokochamy a nie wystrzelamy, to nie jest ta socjotechnika.

 3. kacper napisał(a):

  Może i dość że źle usłyszałem….
  Na pewno źle usłyszałem….:(((
  Słuch już nie ten…..

 4. Dreptak napisał(a):

  No… Bo już myślałem że tylko ja się poprawiłem.

 5. majka napisał(a):

  na pewno nie działali razem od początku
  komentarze schodzą poniżej jakiejkolwiek kultury napiszcie w jednym o co wam chodzi i kończcie bo rzeczywiście młodzi w Krośnie nie mają co robić między takimi oszołomami , posądzają wszystkich innych o zacietrzewienie i tylko oni są nieomylni
  a może piszą na zlecenie

 6. oszołom napisał(a):

  to na prawdę nie ma sensu przestaję czytać bo piszący nie wnoszą nic merytorycznego do dyskusji a i neon spada ponizej pewnego poziomu
  czy tak ma wglądać salon oświeconych?

 7. apolityczny napisał(a):

  Ciekawi mnie jak teraz wytłumaczy się pan Paweł Krzanowski ze swojego nieopatrznego poparcia pani Kluzik Rostkowskiej i Poncyliusza. Przecież jasno to sformułował. Czy teraz wygłosi oświadczenie że wraca na łono pa prezesa Kaczyńskiego i Ziobry z Macierewiczem, czy też wyleci?
  może ktoś z piszących tutaj półgębkiem sztabowców PiS coś na ten temat napisze, czy dalej będą tylko szukać spisków wśród forowiczów komentujących nie po ich myśli.

 8. colobolo napisał(a):

  Obawiam się że zmilczą i będą omijać temat. Oni nie potrafią się wypowiadać na temat, potrafią tylko krytykować uczestników dyskusji. Sami żadnej polemiki nie podejmują. Nie potrafią bronić swoich ideałów, albo ich nie mają poza parciem na władzę.

 9. Dreptak napisał(a):

  Oszołomie, zmień nicka na nieuk i sprawdź u swojego polonisty jak się pisze słowo „naprawdę”. Patriota w pierwszej kolejności powinien dbać o ojczysty język.

 10. nienawistny ekstremista napisał(a):

  Majka i oszołom to jedna osoba, zgodnie z zasadami PiS. Jednakowy, fatalny styl, Jednakowy słowotok. Interpunkcyjne błędy jednakowe. IP jednakowe, No bo i poglądy muszą mieć jednakowe, jeden prezes, jedna partia, jedno zdanie, zero samodzielnego myślenia.

 11. kacper napisał(a):

  Oszołomajko!
  Jak to dobrze krytykować innych od debili i nieuków. Można też występować pod znanym mi nickiem „antykacper”…..
  Człowieku. A może „nieczłowieku”, zmień choć troszkę swój tok myślenia, bo w nowej rzeczywistości nie znajdziesz na ulicy kiosku i przystanku autobusowego. Troszkę inteligencji na bieżąco – a troszkę więcej w wypowiedziach :)))
  Ps. Nie ma tak wiele tych zwolenników z Krakowskiego Przedmieścia. Jeden człowiek występuje pod kilkoma nickami i robi sztuczny tłum:)))

 12. anty kacper napisał(a):

  masz chyba jakies podejrzliwe omamy, ja tego nie napisałem i nie mam zamiaru ci sie zreszta tlumaczyc, społeczenstwo twoje chamstwo, twoje prostackie posty ocenia i tak sprawiedliwie i sa to wpowiedzi wyważone, natomiast to co ty pisze smierdzi prostactwem i chołota, spoleczenstwo powiedzialo co o tobie mysli, a ty dalej swoj prymitywizm pokazujesz i wiesniackie posty, nieuk ma juz tak…caly czas komentujesz wyjdz chlopie na swierze powietrze
  ps tobie za to nie brakuje intelignecji

 13. nienawistny ekstremista napisał(a):

  Masz rację Kacper. Antykacpar, Majka i oszołom to jedna i ta sama osoba. Wystarczy przeanalizować ich słowotok, porównać błędy (robią dokładnie te same). Jedno IP, zapewne z biura PiS. Tu mi pachnie kelnerem rybką.

 14. kacper napisał(a):

  Skąd pisane są posty – niestety nie wiem.
  Dziękuję Ci „Trójco święta” za cenne uwagi pod moim adresem pisane w imieniu społeczeństwa. Zastosuje się do nich na pewno!!!

 15. anty kacper napisał(a):

  społeczenstow juz cie podsumowalo

 16. pytający napisał(a):

  Społeczeństwo? Kto Cię upoważnił do wypowiadania się za społeczeństwo? Mów za siebie Bebloku. Ja tam lubię Kacpra. Czasem przesadza, ale zawsze mniej niż oszołomy z PiS.

 17. anty kacper napisał(a):

  Tylko Pis oszolomie pytajacy
  Pis to prawda uczciwosc solidarnoisc kompetencja INTELIGENCJA ogłada kultura

 18. Dreptak napisał(a):

  Kultura? Ogłada?, Kompetencja? Inteligencja? Widocznie nie znasz znaczenia tych słów, bo ja widzę, że to sekta malych plugawych zawistników, starych kawalerów o bliżej niesprecyzowanej orientacji, skupiona wokół ponad sześdziesięcioletniej dziewicy płci podobno męskiej, obrażajacej się na wszystkich, ktorzy nie wyznają jego wodzostwa. Ta stara krypa tonie. Właśnie pozbyli się ostatnich ludzkich twarzy, które przestrzegaly przed nieuchronną zagładą. Tońcie spokojnie.

 19. kacper napisał(a):

  Słuchajcie, mam prośbę.
  Ignorujmy tego człowieka o wielu twarzach, znaczy o wielu nickach. Jest tak tępy że poznamy go po jego PiSaniu.

 20. prezio napisał(a):

  albo się dajecie prowokować, albo sami sobie nakręcacie dyskusje.Kacper twoja jedyna bronią jest antykleryklaizm i jestes tak tepy że sie jeszcze tym szczycisz.dreptak w swoim zapędzie antypisowskim już nie wiesz co bardziej skrytykować w końcu sam na siebie doniesiesz.antykacper to prawdopodobnie sam kacper w myśl zasady stwórz sobie wroga. klinka panowie.klinika

 21. Dreptak napisał(a):

  Ja nie mam kaca to i klinika nie potrzebuję, ale skoro prezio ma ochotę to na zdrowie, napij się.

 22. Malina napisał(a):

  Joanna Kluzik-Rostkowska jako pierwsza z posłów odpowiedziała na apel kobiet, których dotyczył zbieg tytułów „praca na etacie, urlop macierzyński i wychowawczy oraz działalność gospodarcza”. Kilka tysięcy kobiet w takiej sytuacji przez kilka lat było błędnie informowanych przez ZUS w sprawie wysokości opłacanych składek. Po wielu latach ZUS zmienił interpretacje przepisów i żądał od nich rzekomo zaległych składek. Był to dramat wielu rodzin ponieważ żądane kwoty powiększone o odsetki wynosiły nawet kilkadziesiąt tysięcy. To ona przyczyniła się do zmiany ustawy o Systemie Ubezpieczeń Społecznych, dzięki której kilka tysięcy rodzin ponownie uwierzyło w państwo prawa. Ona również jest autorką ustawy rodzicielstwie zastępczym. Osoba, która w tak bardzo zabiega o dobro dzieci i warunki sprzyjające rodzinom to wielka strata dla PIS-u. Szkoda tej „ludzkiej twarzy ” w tym ugrupowaniu, to z wyżej opisanego powodu przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy głosów mniej.

 23. Dreptak napisał(a):

  Jak się ma wypowiedź Maliny do tekstu anty kacpra :
  „Tylko Pis oszolomie pytajacy
  Pis to prawda uczciwosc solidarnoisc kompetencja INTELIGENCJA ogłada kultura”

  Gdzieś mi się to bardzo nie zgadza. W pisie liczy się tylko Kaczyński na prochach oraz Ziobro który potrafi na tym grać. Wszelkie osoby mogące zagrozić pozycji tych panów będą eliminowane.

 24. kacper napisał(a):

  Moja odpowiedź na post prezia:
  „ładna pogoda, dawno nie lało”!!! :)))

 25. eques napisał(a):

  Nad czym tu dywagować. Autodestrukcyjna osobowość Prezesa Jarosława Kaczyńskiego na naszych oczach doprowadza to rozapadu Prawa i Sprawiedliwości. Nie będzie wojny domowej nie będzie PiS, ale i także zapewne PO, którą w kupie trzyma niechęć do PiS, nie będzie także za dekadę w polityce Jarosława, który jest już po 60-tce. Jedynie co zostanie to kilku osieroconych oszołomów z jednej i drugiej strony.

  PS. Przedstawiciele pewnej partii przemawiali przed pomnikiem J. Piłsudskiego 11.11 w Krośnie. Zasady, które wyznają nijak nie przystają do poglądów Marszałka. Podejrzewam, że gdyby 80 lat temu spotkali się razem Marszałek, co najwyżej, kazałby ich płazować :)

 26. Piłsudski OK napisał(a):

  pis zawłaszcza Piłsudski to był lewak, ,przez 20 lat socjalista i to go ukształtowało, a do tego agnostyk i antyklerykał, on nie dopuściłby, żeby księża odgrywali rolę w państwie i za to go nienawidzili, Kaczyński był u rydzka na imieninach, Piłsudski nigdy by nie pojechał na imieniny do radia MA ryja

 27. anna napisał(a):

  czy Piłsudski pogonilby pis szablą czy jak sądzicie

 28. Malina napisał(a):

  Może nie szablą, ale przegoniłby łącznie z Radiem Maryja

 29. jacek napisał(a):

  W dzisiejszej debacie radiowej Pan Czesław też jakoś kiepsko wypadł.

Komentuj


Przeczytaj poprzedni wpis:
Ratujmy Stary Cmentarz

Pierwszy listopada to czas zadumy, wspominania tych którzy odeszli. W liturgii katolickiej jest to dzień Wszystkich Świętych, w naszej tradycji...

Zamknij