Bezpieczne wakacje 2012 i II Podkarpacki Piknik Lotniczy

Cały dzień atrakcji na krośnieńskim lotnisku uwieńczony został koncertem legendarnej grupy Lady Pank. II Podkarpacki Piknik Lotniczy oraz trzecia edycja Bezpiecznych Wakacji pod hasłem: Bezpieczny powrót do domu przyciągnęły tysiące osób.

Imprezę zorganizowało Euroregionalne Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych, Aeroklub Podkarpacki oraz Urząd Miasta Krosna. Patronem imprezy była Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Patronat medialny nad imprezą sprawował Krośnieński Serwis Informacyjny NEON.info.pl

Dzisiaj (niedziela) odbędzie się zakończenie II Podkarpackiego Pikniku Lotniczego wraz z wręczeniem nagród zwycięzcom II Zawodów Rajdowo-Nawigacyjnych, które to odbywały się w ramach imprezy.

Największą atrakcją był oczywiście występ Lady Pank ale ogromną rzeszą osób przyciągnął również przelot pokazowy samolotu MIG-29 Dowództwa Sił Powietrznych RP.  Na lotnisku znajdowało się w sumie kilkadziesiąt statków powietrznych co było nie lada gadką dla sympatyków lotnictwa. Odbyły się m.in. pokazy akrobacji, desant, pokaz pilotażu śmigłowca wojskowego oraz zrzut wody z samolotu Dromader.

Nie zabrakło również wielu atrakcji dla dzieci bo Bezpieczne Wakacje to impreza kierowana właśnie do najmłodszych.  Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego, pokazy sprzętu Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz Inspekcji Ruchu Drogowego.  Pokaz akcji ratowniczych prowadzonych przez krośnieńskich strażaków. Swój pokaz zaprezentowali również motocykliści z klubu „Pirates of Roads”.

Dla starszych przygotowano możliwość skorzystania z symulatorów dachowania oraz zderzenia czołowego, które specjalnie na tą okazję zostały przywiezione z warszawskiego Instytutu Transportu Samochodowego. Każdy kto spróbował usiedzieć w samochodzie do góry nogami dokładnie wiedział po co w samochodzie są pasy bezpieczeństwa.


red 

3 komentarze
Wyraź swoją opinię
 1. maseter napisał(a):

  wie może ktoś jaki zespół śpiewał kawałki nirvany

 2. mamma mia napisał(a):

  masakra, co te krośnieńskie portale mają z tym lady pUnk?
  LADY PANK!!!

 3. aka napisał(a):

  Ten zespół to THE GRANDS, był najlepszy!!

Komentuj


Przeczytaj poprzedni wpis:
Trwa Podkarpacki Piknik Lotniczy oraz Bezpiecznie Wakacjie – Bezpieczny Powrót do domu

Na lotnisku można zobaczyć już samoloty i szybowce oraz helikoptery.  Trwają pierwsze konkurencje. Wieczorem zagra Lady Punk. SOBOTA – 25.08.12...

Zamknij