Bałagan w Szkole Muzycznej. Unieważniono maturę z rozszerzonej matematyki

W wyniku błędu dyrekcji Szkoły Muzycznej w Krośnie matura z rozszerzonej matematyki została przerwana i unieważniona. Sprawa dotyczy dwóch uczniów.  

Szkoła muzyczna Krosno

8 maja w piątek w całym kraju odbyła się matura z rozszerzonej matematyki. Termin rozpoczęcia matury miał mieć miejsce o godzinie 9.00 w wyniku błędnego ustalenia harmonogramu egzaminów dwóch uczniów Szkoły Muzycznej w Krośnie przystąpiło do egzaminu o godzinie 14.00. Egzaminujący w porozumieniu z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Krakowie przerwali egzamin.

Szkoła Muzyczna w Krośnie

Niepokojące nas informacje o nieprawidłowościach podczas egzaminów zewnętrznych przekazujemy co roku do Kuratorów Oświaty, ponieważ to one prowadzą nadzór nad jakością pracy szkół. Równocześnie informuję, że za organizację i przebieg egzaminu maturalnego w szkole odpowiada dyrektor szkoły lub/i osoba przez niego upoważniona do pełnienia funkcji Przewodniczącego Szkolnego Zespołu Egzaminacyjnego. – mówi Dorota Hrapkowicz z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie

Dyrektor Szkoły Muzycznej Pani Agata Sawicka nie mogła udzielić nam informacji na ten temat ponieważ przebywa na zwolnieniu chorobowym. Pan Bogusław Jaskółka wicedyrektor ubolewa nad zaistniałą sytuacją: Jest nam niezmiernie przykro w związku z tą sytuacją, bo rozumiemy, że uczniowie narażeni są na kolejny stres. Rozmawiałem z uczniami i podchodzą do sprawy ze zrozumieniem. Nigdy wcześniej taka sytuacja nie miała miejsca.– zapewnia wicedyrektor. Bogusław Jaskółka dodał również, że sporządzone zostały stosowne wyjaśnienia, które zostały wysłane zarówno do Okręgowej Komisji Edukacyjnej jak i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które  jest organem prowadzącym szkoły artystycznej.

Ponieważ unieważnienie egzaminu nastąpiło nie z winy uczniów, przystąpią oni do niego 2 czerwca w wyznaczonym przez dyrektora OKE miejscu. Zwyczajowo egzaminy przeprowadzane są w trzech głównych miastach województw, które nam podlegają: Rzeszów, Lublin, Kraków – mówi Dorota Hrapkowicz z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

W trakcie realizacji materiału wpłynęła do nas prośba o interwencję w sprawie Szkoły Muzycznej. Do sprawy powrócimy.

red

11 komentarzy
Wyraź swoją opinię
 1. Genowefa Pigwa napisał(a):

  Dobrze by było przyjżeć się lepiej Pani Dyrektor

 2. Nauczycielka napisał(a):

  Najwyższy czas aby ktoś się zainteresował tą placówką. Wszyscy wiedzą o co chodzi tylko zasłona milczenia okrywa tą chorą sytuację bo każdy się boi o pracę. Może teraz ministerstwo sprawdzi pożądnie co się tu wyprawia.

 3. fefel napisał(a):

  Tyle sukcesów, odremotowana szkoła ale pluć trzeba. Zawsze się znajdzie chętny na stanowisko dyrektora.

 4. daniel napisał(a):

  Nie przesadzajmy z tymi komentarzami.Szkoła z sukcesami, uczniów i nauczycieli. Tego typu rzeczy zdarzają się w placówkach w całej Polsce.

 5. Nauczycielka napisał(a):

  O jakich rzeczach @daniel mówisz? Chyba nie mówimy o tych samych rzeczach.

 6. Robert napisał(a):

  Szkoła równia pochyła

 7. Jack napisał(a):

  Ryba psuje się od głowy. Szkoła z sukesami, ale sukcesów może zabraknąć. Błąd jest ewidentny i ewidentnie odpowiada za niego Dyrektorka szkoły. Zarządzać jakimkolwiek zakładem pracy trzeba umieć. Tym bardziej, że szkoła to jednak miejsce specjalne, a szczególnie szkoła muzyczna. Nie ma uniwersalniejszego języka porozumienia na świecia niż muzyka. Dbajmy o edukację tej (jednak wybranej) młodzieży.

 8. egzekutorrrrr napisał(a):

  O zaczęło się wieszanie psów na dyrektorce. Zdarzenie jest ewidentnym błędem i należy wyciągnąć wnioski na przyszłość, jednak nie szalejmy, bo niedługo zaczniemy wywalać ludzi z pracy za brak uśmiechu, sądy będą wsadzać do paki za przechodzenie obok pasów. Najbardziej poszkodowani są uczniowie, bo to oni będą musieli zdawać powtórnie egzamin. Tylko czy oni się wypowiedzieli na temat całego zdarzenia????

 9. realistka napisał(a):

  Kilka tygodni temu lekarze specjaliści wycięli ciężko choremu nerkę, przeprosili, naprawili błąd(?). Błędy przynależą działalności człowieka. Słusznie,nie szalejmy i pozwólmy przeprosić, naprawić błąd i jak trzeba ukarać. Ale stosownie do winy. I to winy umyślnej oraz poniesionej szkody, ale to niech ocenią przełożeni.

 10. ben napisał(a):

  Nie rozumiem jakim prawem po mimo takiego przewinienia pani dyrektor pełni nadal funkcję dyrektora szkoły … daje przykład raczej nie za dobry … naprawdę przydałoby się bardzo dokładnie przyjżeć się tej szkole i nauczycielom pracującym w niej … błąd który kosztował uczniów kolejnego stresu nie potrzebnego zresztą … uważam że nie ma usprawiedliwienia dla pani dyrektor … w tej szkole pasowałoby zrobić porządek gruntowny …

 11. Wiktoria napisał(a):

  przepraszam bardzo…
  uczęszczam do tej szkoły i nie będę tolerować takich komentarzy to jest głupie, żeby dorośli ludzie tak ze sobą się porozumiewają
  rozumiem szkoła ma kłopoty nie wiem jakie ale wiem o co chodzi w tym artykule
  mamy bardzo duże sukcesy …
  sukcesy to nie wszystko wiem ,ale proszę tak nie krytykować naszej szkoły ponieważ to miejsce w moim przypadku i w wielu innych jest drugim domem…

Komentuj


Przeczytaj poprzedni wpis:
Setne urodziny Pani Marii

Maria Gorczyca urodziła się w Krośnie w bardzo niebezpiecznym czasie, kiedy to właśnie przez Krosno i jego okolice przechodziła linia...

Zamknij