Spotkanie ze Stanisławem Orłowskim
Autor: Redakcja śr, 25 Lis 2015 09:45 | Kategorie: Podróże | Dyskusja : 0 komentarzy

Centrum Dziedzictwa Szkła oraz Koło Przewodników Turystycznych przy O/PTTK w Krośnie zapraszają na spotkanie z przewodnikiem Stanisławem Orłowskim.

Bez nazwy

Stanisław Orłowski – człowiek-instytucja podkarpackiego środowiska przewodników turystycznych. Od urodzenia związany jest z Bieszczadami (w rozumieniu turystycznym), a ściślej z mezoregionem Gór Sanocko-Turczańskich. Dzieciństwo i młodość spędził w Łukawicy koło Leska, a w 1980 r. przeniósł się do nieodległego Orelca, gdzie w miejscowej szkole został zatrudniony jako nauczyciel historii. Jego związek z turystyką ma wcześniejszą metrykę: w 1970 r. zapisał się do PTTK, w 1973 r. został przewodnikiem PTTK, a w 1978 r. zdobył złoty laur przewodnicki na VII Konkursie Krasomówczym Przewodników PTTK w Golubiu-Dobrzyniu. Legitymuje się wieloma uprawnieniami fachowymi, m.in. jest instruktorem przewodnictwa PTTK, przewodnikiem beskidzkim kl. I na obszar całych Beskidów, przewodnikiem terenowym kl. I na obszar byłego województwa rzeszowskiego w granicach sprzed 1975 r., przodownik turystyki górskiej PTTK na obszar Beskidów Wschodnich, przodownikiem turystyki pieszej PTTK na obszar Małopolski Południowej, przewodnikiem Bieszczadzkiego Parku Narodowego, przewodnikiem Magurskiego Parku Narodowego, przewodnikiem po Muzeum Historycznym w Sanoku i znakarzem górskich szlaków turystycznych PTTK. Kolejną kadencję pełni funkcję prezesa zarządu elitarnego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Karpaty” w Sanoku, a ponadto został powołany w skład Podkarpackiej Komisji Egzaminacyjnej Przewodników. Jest w środowisku turystycznym znany także jako autor poczytnych przewodników oraz innych publikacji krajoznawczych i regionalnych, inspirujący gawędziarz, projektant i wykonawca szlaków i ścieżek turystycznych.

Centrum Dziedzictwa Szkła
1 grudnia (wtorek) G.17.00
Wstęp wolny

Mariusz Kaznowski

Komentuj


Przeczytaj poprzedni wpis:
Roboty i kodowanie w bibliotece

Jak zaprogramować roboty, żeby wykonywały nasze polecenie? Tego m.in. mogli dowiedzieć się uczestnicy warsztatów zorganizowanych 23 listopada w Czytelni Internetowej...

Zamknij