W Jedliczu działa Klub Filmowy
Autor: Redakcja wt, 29 Lis 2016 11:57 | Kategorie: Jedlicze, Kultura, NAJCIEKAWSZE, Powiat i gminy | Dyskusja : % - komentarzy

W sobotę 26 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu rozpoczął działalność Klub Filmowy. Na licznie zgromadzonych widzów czekało wiele niespodzianek.

28 grudnia 1895r. w paryskiej kawiarni Grand Café odbył się pierwszy komercyjny pokaz kinowy, zorganizowany przez braci Lumière. Jak przebiegały początki kina, czyli kto wynalazł kamerę filmową i jaki był pierwszy film? Początki i rozwój światowej kinematografii przedstawił Paweł Jermak.

Taper to osoba, która w niemym kinie dodaje podkład muzyczny do wyświetlanych scen. Muzykę na żywo do filmu The Kingdom of the Fairies 1903r. zaprezentował Andrzeja Serafin.
Ostatnim punktem spotkania była projekcja filmu „Jak Bóg da” w reżyserii Edoardo Falcone z Marco Giallinim i Alessandro Gassmanem w rolach głównych. Zabawna i mistrzowsko zagrana komedia pomyłek i kłamstw mających krótkie nogi rozbawiła zgromadzonych widzów.

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na kolejne seanse filmowe, podczas których spotykać się będziemy z reżyserami filmowymi, scenarzystami, jak też z osobami odpowiedzialnymi za charakteryzację na planie filmu. W przyszłości planowane jest spotkanie z twórcą „Wołynia” Wojciechem Smarzowskim.

GOK Jedlicze

% Komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. dron45 napisał(a):

    To co się dzieje w ostatnim roku w kulturze w Jedliczu jest zaskakujące w bardzo pozytywny sposób.

Komentuj


Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczyste otwarcie posterunku

W piątek nastąpiło uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Korczynie, w którym uczestniczyli: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, Zastępca...

Zamknij