TVP w nowej odsłonie!
Autor: Przemek Polanski pt, 30 Gru 2016 10:49 | Kategorie: Informacje z regionu, NAJCIEKAWSZE | Dyskusja : 0 komentarzy

1 stycznia 2017 roku widzów „Aktualności” Telewizji Rzeszów czeka niespodzianka. Prowadzący główny program informacyjny stacji przywita się z odmienionego, nowocześnie urządzonego studia. Zmieni się także czołówka dziennika. Zaplanowano również zmiany merytoryczne programu. „Aktualności” Telewizji Rzeszów będą jeszcze bliżej ludzi i ich problemów.

Zmiany dotyczą nie tylko „Aktualności”. Pojawią się także nowe oprawy graficzne pozostałych audycji informacyjnych TVP3 Rzeszów – m.in. wiadomości sportowych oraz prognozy pogody.

Nad nową wizualizacją „Aktualności” pracowaliśmy od dłuższego czasu. Po wielkim sukcesie naszego programu, którym była główna nagroda Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej 2016, doszliśmy do wniosku, że zasługuje on na lepszą i nowocześniejszą oprawę. Tworząc nowy wizerunek współpracowaliśmy ze specjalistami, którzy pomogli nam połączyć nowoczesność z funkcjonalnością. Mamy nadzieję, że nowa scenografia i grafika szybko zyska aprobatę widzów i stanie się wizytówką stacji – mówi Józef Matusz dyrektor – redaktor naczelny TVP3 Rzeszów.

aktualnosci-tvp3-rzeszow2

Szczegóły nowej scenografii zdradza Ilona Małek kierowniczka Sekcji Audycji Informacyjnych TVP3 Rzeszów:
Dla lepszych efektów wizualnych wprowadzamy ścianę monitorów. Zza pleców prezentera zniknie charakterystyczny rzut na centrum Rzeszowa, który zastąpi nowoczesna grafika. Ale zmiany dotyczą nie tylko scenografii i oprawy graficznej. Liczne telefony i listy od widzów uświadomiły nam, jak wiele jest spraw wymagających nagłośnienia. W nowym roku chcemy odpowiedzieć na jeszcze więcej apeli o pomoc w rozwiązaniu trudnych sytuacji naszych widzów, dlatego wprowadzamy drugi blok interwencyjny. Nasi reporterzy pokazywać będą sprawy zgłaszane przez mieszkańców Podkarpacia nie raz, a dwa razy w tygodniu. Już dziś czekamy na kolejne sygnały.

„Aktualności” z Podkarpacia nadawane są codziennie o 7.00, 18.30, 20:00 i 21:30. Od ponad 20 lat są sztandarowym programem stacji. I choć zmieniały się godziny emisji i kanały, w których je pokazywano, zawsze cieszyły się dużą oglądalnością. Z badań telemetrycznych wynika, że każdego dnia śledzi je ponad 100 tys. osób. To jeden z najlepszych wyników w Polsce. W 2016 roku podczas odbywającego się w Łodzi 23. Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej „Aktualności” Telewizji Rzeszów otrzymały z rąk prezesa Jacka Kurskiego Grand Prix w kategorii „Najlepszy program informacyjny”. Rzeszowski dziennik okazał się najlepszy spośród wszystkich 16 programów przygotowywanych przez ośrodki regionalne TVP.

TVP Rzeszów

Komentuj


Przeczytaj poprzedni wpis:
Budżet przyjęty jednogłośnie!

Po raz pierwszy od lat projekt budżetu Krosna został przyjęty jednogłośnie! 21 głosów radnych z PiS, PO i Klubu Samorządowego...

Zamknij