Ruszyły zapisy na tegoroczną Ekstremalną Drogę Krzyżową

Również i Krosno dołącza do tak licznej już rzeszy uczestników EDK. Wielu ludzi coraz bardziej utożsamia się z ideą takiego przeżywania Męki Jezusa Chrystusa, która łączy i ducha i ciało. Bo człowiek to jedność.

Ideę tę tu w chce zaszczepić franciszkanin pracujący w tutejszym klasztorze Franciszkanów. O Jacek Wójtowicz. Jest w nim od września 2016 r.
Ostatnio pracował w Jaśle. Tam też zaszczepił ideę EDK. Można powiedzieć – udało się i to z powodzeniem. Jako lider rejonu Jasło stworzył dwie trasy: Jasło – Liwocz – Jasło – 41 km i Jasło – Dukla – 43 km. Udział uczestników jak na pierwszy raz przeszedł wszelkie oczekiwania. Poszło 275 osób.
Sam jest uczestnikiem EDK wiele już razy w życiu. Pracuje jako kapłan i katecheta w 5 Miejskim Zespole Szkół w Krośnie. Jest muzykiem, organizatorem wielu festiwali muzycznych w przestrzeni sakralnej i nie tylko. Jest twórcą sanockich festwali: Muzyka Młodych u Franciszkanów, Jeden Bóg – Wiele Kultur, oraz współpracował w wielu projektach muzycznych z Akademią Muzyczną w Krakowie. Wydawca płyt festiwalowych. Ale to nie tylko jedyna jego pasja. Od 2012 roku po problemach zdrowotnych zaczął biegać, co stało się jego kolejną pasją i lekiem na wszelkie trudności. Ma za sobą 10 Maratonów tyle samo półmaratonów i samotny bieg długodystansowy z Jasła do Kalwarii Pacławskiej. W roku 2016 został zdobywcą Korony Maratonów Polskich.

Trasy:

Trasa Matki Bożej Murkowej: Krosno, Białobrzegi, Krosno-Polanka, Szczepańcowa, Głowienka, Wrocanka, Rogi, Lubatówka, Lubatowa, Rymanów – Zdrój /zielony szlak/, Rymanów. 41 km, suma podejść 594m.
Trasa Franciszkańskich Męczenników z Peru: Krosno, Korczyna, Kombornia, Jabłonica Polska, Malinówka, Zmiennica, Malinówka, Stara Wieś, Orzechówka, Wola Komborska, Kombornia, Czarnorzeki, Rezerwat Prządki, Odrzykoń, Krosno. 48 km, suma podejść 1023 m
Zapisy odbywają się elektronicznie na stronie głównej EDK www.edk.gov.pl . Wybierając Rejon Krosno dokonujesz zapisu na wybraną trasę. Zapisy są tylko w celu posiadania wiedzy jaką ilość przygotować pakietów, które zawierają: opis trasy, opaskę odblaskową, tekst stacji Drogi Krzyżowej opaska silikonowa.
Limit uczestników na obie trasy 400 osób. Może ulec zmianie w zależności od frekwencji.

EDK Krosno
Lider Jacek Wójtowicz franciszkanin.
Msza św. na rozpoczęcie EDK: 7 kwietnia 2017 r. godzina 20.00.
Od 18 do 19.45 – rozdawanie pakietów. Cena 20 zł.
Po Mszy św. około 21.00 wyjście na EDK.

2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. bebilo333 napisał(a):

    w jakich dniach maja odbyc sie te trasy?

  2. zArchiwumX napisał(a):

    … i pójdą różne łajzy nieprzygotowane, gopr i karetki pogotowia będą miały co robić

Komentuj


Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozbudowa Zielonej

Rozpoczyna się rozbudowa ul. Zielonej. Prace na odcinku prawie 2 km będą trwać ponad rok, dlatego już teraz informujemy o...

Zamknij