MS Krosno- Trefl Sopot
Autor: Redakcja pon, 20 Mar 2017 10:10 | Kategorie: NAJCIEKAWSZE, Sport | Dyskusja : 0 komentarzy

Krośnianie po serii dwóch wyjazdowych meczów z rywalami z ścisłej ligowej czołówki wracają do domu. W najbliższą sobotę 25 marca rywalem drużyny Michała Barana i Kamila Piechuckiego będzie zespół Trefla Sopot.

Miasto Szkła Krosno w dwóch ostatnich wyjazdowych pojedynkach nie zaznało smaku zwycięstwa, przegrywając po zaciętych meczach w Ostrowie Wielkopolskim z drużyną BM Slam Stal 89 – 78 oraz w Toruniu z Polskim Cukrem 78 – 74. Bardzo wyrównane i emocjonujące było szczególnie spotkanie w Toruniu gdzie na 26 s. do końca meczu krośnianie przegrywali z Polskim Cukrem Toruń zaledwie dwoma punktami (76 – 74). Niestety więcej zimnej krwi i doświadczenia posiadał zespół gospodarzy, który opanował nerwy i po celnym rzucie za dwa punkty Obie Trottera wygrał ostatecznie 78 – 74. Najlepszym zawodnikiem Miasta Szkła Krosna w tym pojedynku był zdobywca 12 pkt. Dino Pita, któremu dzielnie sekundowali Dawid Bręk (11 pkt.), Devante Wallace (11 pkt.) oraz Kareem Maddox (10 pkt.). W meczu w Toruniu nie wystąpili kontuzjowany w Ostrowie Royce Woolridge oraz Filip Małgorzaciak, który złamał palec przed meczem z Stelmetem BC Zielona Góra.

Nasz sobotni rywal w ligowej tabeli zajmuje 8 pozycję z bilansem trzynastu zwycięstw i jedenastu porażek. Zespół prowadzony przez słoweńskiego szkoleniowca Zorana Martića pokonał w ostatniej kolejce na swoim parkiecie MKS Dąbrowę Górniczą 79 – 68. Najskuteczniejszym zawodnikiem tego meczu był lider drużyny z Sopotu – Anthony Ireland, który zdobył 24 pkt. oraz 7 asyst. Wspierali go w tym meczu również Nikola Marković – zdobywca 17 pkt. i 11 zbiórek, Jakub Karolak 19 pkt. oraz wielokrotny reprezentant Polski – Filip Dylewicz (14 pkt. i 6 zb.).
Pierwszy mecz między obydwoma drużynami zakończył się zwycięstwem Trefla 75 – 64. Liczymy, że tym razem na parkiecie w Krośnie góra będą gospodarze.

Sobotni pojedynek ma wyjątkowy charakter, gdyż dedykowany jest specjalnemu partnerowi meczu Fundacji DKMS. Podczas meczu z Treflem Sopot wspólnie z Fundacją DKMS będziemy prowadzili rejestrację potencjalnych Dawców szpiku. Każdy kibic będzie mógł włączyć się do walki z nowotworami krwi! W sobotę 25 marca wszyscy kibice w wieku 18-55 lat będą mogli zarejestrować się jako potencjalni Dawcy szpiku, a tym samym dać szansę na życie osobom cierpiącym na nowotwory krwi i potrzebującym przeszczepienia. Dlatego oprócz akcesoriów kibica nie zapomnijcie zabrać ze sobą dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości z numerem PESEL. Stanowisko rejestracyjne znajdujące się w hallu głównym krośnieńskiej hali, będą oznaczone logotypami Fundacji DKMS w charakterystycznych biało-czerwonych barwach. Wolontariusze fundacji będą prowadzić rejestrację, która polega na przeprowadzeniu wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka.
Zachęcamy i zapraszamy wszystkich kibiców do głośnego dopingu podczas meczu i rejestracji przed, w przerwach i po jego zakończeniu, zgodnie z hasłem kampanii: Pomożesz? Bo możesz – masz to w genach!
Jak zwykle na meczach w Krośnie nie zabraknie atrakcji dla kibiców – występów MOSiR Fragolin Cheerleaders oraz Kroskoczka – maskotki krośnieńskie zespołu czy też konkursów w przerwie meczu.
Wszystkich sympatyków koszykówki z Krosna i nie tylko, zapraszamy na sobotni pojedynek. Bądźmy szóstym zawodnikiem „szklanego teamu”! Widzimy się na hali w sobotę 25 marca o godzinie 18:00.

Bilety na pojedynek z zespołem Trefla Sopot można zakupić w biurze klubu (Hala MOSiR przy ul. Bursaki) oraz za pośrednictwem serwisu Kupbilet.

Komentuj


Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie z Grzegorzem Jankowiczem

W piątek, 24 marca br. o godz. 11.00 w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Jankowiczem i wykład...

Zamknij