Balony, balony i… imprezy
Autor: Redakcja wt, 25 Kwi 2017 10:15 | Kategorie: Kultura, NAJCIEKAWSZE | Dyskusja : 0 komentarzy

Tegoroczne Balony nad Krosnem to osiemnasta już edycja wyjątkowej imprezy, która co roku łączy pasjonatów lotnictwa, miłośników sportowych emocji i amatorów dobrej zabawy. Oprócz Balonowego Pucharu Polski, tegoroczne Balony nad Krosnem to występ takich gwiazd jak Ten Typ Mes, Piersi, Pudelsi i LemON.

Balony nad Krosnem – Balonowe Mistrzostwa Polski
XVIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe, rozgrywane od najbliższej soboty (29.04), w tym roku mają rangę Balonowego Pucharu Polski. Przewidziane jest też rozegranie Memoriałów Bogusławy Nykiel – Ostrowskiej i Jerzego Piłata. Zawody potrwają do 2 maja (wtorek).
– W tej chwili zgłoszonych jest 45 załóg – mówi Zygmunt Jerzyk – Dyrektor zarządzający MGZB – 42 załogi startują w konkurencjach, 3 załogi jako tzw. fiesty. Wśród załóg 20 jest z Polski, 11 z Litwy,
8 z Węgier, 3 z Rosji oraz po jednej z Łotwy, Ukrainy i ze Słowacji .
Już we czwartek (27.04) obserwatorzy będą mogli zauważyć balony na krośnieńskim niebie.
– W Krośnie odbędzie się też trening Kadry Narodowej Baloniarzy w składzie: Zbigniew Jagodzik, Mateusz Rękas, Arkadiusz Iwański, Krzysztof Borkowski, Adam Jaskólski, Roman Bauta, Denis Dawidziuk, Tomasz Filus, Daria Dudkiewicz-Goławska , Ewelina Leszczuk. Trenerem jest Witold Filus – wylicza Zygmunt Jerzyk.

Balony nad Krosnem – co na scenie?
Jak co roku, scena Balonów nad Krosnem obfituje w gwiazdy. W tym roku wystąpią gwiazdy Hip-Hopu (Te-Tris, Sarius, Ten Typ Mes ) oraz, m.in. Piersi, Pudelsi i LemON. W niedzielę i poniedziałek (30.04 – 1.05) będzie też nadawać studio balonowe „Poleć Krosno”, a przez cały czas trwania fiesty działać będzie wesołe miasteczko i punkty gastronomiczne. Dostępna będzie także statyczna wystawa sprzętu latającego i podniebne atrakcje Aeroklubu Podkarpackiego – Szkoły Lotniczej w Krośnie.

Balony nad Krosnem – Zmiany organizacji ruchu i bardzo mało parkingów
Czas balonowej imprezy to także zmiany w organizacji ruchu. Należy zwrócić uwagę na nowe oznakowanie dróg i bezwzględnie stosować się do poleceń osób kierujących ruchem. Znacząco zostały także ograniczone miejsca parkingowe w sąsiedztwie lotniska.
– W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, zmieni się organizacja ruchu w obrębie ulic dojazdowych do lotniska. Liczba miejsc parkingowych także zostanie bardzo mocno ograniczona – mówi Grzegorz Półchłopek Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Krosna. Ponieważ zaparkowanie samochodu w okolicy lotniska może się okazać niemożliwe, zalecamy dojazd na teren imprezy specjalnymi „balonowymi autobusami”

Bezpłatna komunikacja – bez problemu dotrzesz na lotnisko
Bezpłatne, autobusy zostaną uruchomione od soboty (29.04) do środy (3.05), na trasie od Starostwa Powiatowego do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Żwirki i Wigury. Będą one kursować w obu kierunkach z dużą częstotliwością tak, żeby dojazd był jak najbardziej dogodny. Przejazd autobusami jest bezpłatny a szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie MKS.

Wyjazdowa Prognoza Pogody w TVN będzie z Krosna
W niedzielę i poniedziałek (30 kwietnia i 1 maja) Wyjazdowa Prognoza Pogody nadawana będzie na żywo przez stacje TVN właśnie z Krosna. Popularna prezenterka, Anna Dec – przedstawi prognozę pogody i będzie rozmawiać z ciekawymi ludźmi. Program z naszego miasta będzie można zobaczyć na kanałach TVN.

Program
Balony nad Krosnem 2017

29 kwietnia 2017 (sobota)
godz. 19.00 – Lotnisko Krosno
Hip Hop Day: Te-Tris, Sarius, Ten Typ Mes

godz. 20.30 – Rynek
– koncert Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
– prezentacja załóg oraz uroczyste otwarcie Zawodów Balonowych

30 kwietnia 2017 (niedziela)
– godz. 6:00 – konkurencje balonowe*
– godz. 18:00 – konkurencje balonowe*
– godz. 18:00 – Lotnisko Krosno – koncerty: Doc., Róże Europy, Piersi

1 maja 2017 (poniedziałek)
– godz. 6:00 – konkurencje balonowe*
– godz. 18:00 – konkurencje balonowe*
– godz. 18:00 – Lotnisko Krosno – koncerty: Krusher, Püdelsi, LemON

2 maja 2017 (wtorek)
– godz. 6:00 – konkurencje balonowe*
– godz. 12.00 – 16.00 – Lotnisko Krosno: Turniej klas mundurowych „Munduriada” zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie
– godz. 18:00 – konkurencje balonowe*
– godz. 20:00 – oficjalne zamknięcie zawodów

3 maja 2017 (środa)
– godz. 11.00 – 17.00 – Lotnisko Krosno: rodziny piknik balonowy – pokazy artystyczne, konkursy, zabawy, programy interaktywne: „Piraci z Karaibów” oraz „Bajkowy Świat Smerfów”

*konkurencje balonowe (30.04 – 02.05.2017, ok. godz. 6.00 i 18.00) są uzależnione od warunków atmosferycznych, a miejsce ich startu oraz zakończenia jest ustalane na bieżąco przed rozpoczęciem poszczególnych konkurencji przez Dyrektora Sportowego Zawodów.

Rozkład jazdy „Balonowych Autobusów”

UMK

Komentuj


Przeczytaj poprzedni wpis:
Grycan, Cosmedica oraz Apart w VIVO! Krosno

Tzw. „tenant mix” krośnieńskiego projektu handlowego VIVO! będącego własnością austriackiego inwestora IMMOFINANZ, powiększył się o trzy kolejne marki: Grycan, Cosmedica...

Zamknij