Nowy klip A Gdzie To Dawniej Stroiło
Autor: Redakcja pon, 15 Maj 2017 11:44 | Kategorie: Kultura, NAJCIEKAWSZE | Dyskusja : 0 komentarzy

Zespół A Gdzie To Dawniej Stroiło prezentuje swój teledysk będący zapowiedzią nowej płyty. Klip został zrealizowany przez TV Obiektyw, która w ten sposób nagrodziła występ zespołu w trakcie Festiwalu Garaż 2016 w Sanoku.

Nagrania dokonali Piotr Trznadel oraz Damian Zając z TV Obiektyw. Zdjęcia odbywały się w Studio Nagrań Stodoła, gdzie zespół pracuje nad nowym materiałem muzycznym, który ukaże się w formie albumu pod koniec lata 2017 roku. Druga płyta A Gdzie To Dawniej Stroiło będzie subtelną wycieczką na Łemkowszczyznę, gdzie nadal kwitnie wspaniała kultura ludzi, którzy od wielu stuleci sprawiają, że Beskid Niski jest pasmem barwnym, bogatym historycznie oraz niezwykle ciekawym muzycznie.

A Gdzie To Dawniej Stroiło od początku swego istnienia promuje kulturę łemkowską. Stare pieśni aranżowane są przez wykonawców na nowo i niejednokrotnie zyskują zupełnie nowe melodie. W swoim dorobku zespół ma kilka nagród i wyróżnień m. in. tytuł finalisty Galicja Blues Festival w 2013 roku, Wyróżnienie i Nagrodę Prezydenta Miasta Lublina na XXV Międzynarodowym Festiwalu Mikołajki Folkowe w Lublinie, na którym zespół dwa lata z rzędu był finalistą, II Nagrodę na Podkarpackim Festiwalu Folkowym w Ulanowie, Nagrodę TV Obiektyw na Festiwalu Garaż 2016 w Sanoku. W 2015 roku A Gdzie To Dawniej Stroiło wydał swoją pierwszą płytę „Chyża”, która nominowana była do Nagrody Fryderyk 2015 w kategoriach Debiut Roku oraz Album Roku Muzyka Korzeni. Kolejną płytę zespół planuje wydać we wrześniu 2017 roku. Klip „Hora, hora” jest zapowiedzią tego albumu.

Grupa jest także pomysłodawcą i twórcą imprezy cyklicznej Wieczory Łemkowskie, którego piąta edycja odbędzie się 30 czerwca 2017 roku w Krośnie. Jak sami wielokrotnie podkreślają- Kochamy muzykę, różnorodność kulturową, historie, których pełno czai się w zakamarkach Beskidu Niskiego a przede wszystkim robimy, to co lubimy. Do zobaczenia na koncertach.

W zespole występują m. in. Anna Romańczak- Polańska, Sabina Romańczak, Jakub Chodyniecki, Stanisław Grela, Bartek Bykowski, Artur Biedroń, Maciej Smerecki i Przemek Polański.

Oficjalny Fanpage A Gdzie To Dawniej Stroiło na Facebooku

pp

Komentuj


Przeczytaj poprzedni wpis:
Balony, balony i… imprezy

Tegoroczne Balony nad Krosnem to osiemnasta już edycja wyjątkowej imprezy, która co roku łączy pasjonatów lotnictwa, miłośników sportowych emocji i...

Zamknij