NAJCIEKAWSZE Praca 

Pracownicy poszukiwani. Krosno bez rąk do pracy?

Chyba kilka lat temu nikt nie przypuszczał, że dojdzie do sytuacji w której pracodawcy zaczynają zastanawiać się czy nie szukać pracowników za wschodnią granicą. Rozmowa z Markiem Stodółką prezesem spółki zatrudniającej ponad tysiąc osób.

Są branże takie jak gastronomia, gdzie wykwalifikowany kelner jest niczym Yeti, które część ludzi twierdzi, że podobno kiedyś widziało. Praktycznie większość do tej pory prężnie rozwijających się firm ubolewa nad brakiem możliwości znalezienia chociażby niewykwalifikowanych pracowników. Czyżby ludziom nie chciało się pracować? Czy zaczynamy być społeczeństwem żyjącym na socjalu?

Firma FHC-2 z Krosna zatrudnia w sumie ok 1200 osób a w samym Krośnie ok 150 osób. O problemach na rynku pracy mówi prezes spółki FHC-2 Marek Stodółka.

Chętni do pracy mogą składać swoje podania wraz z CV listownie lub osobiście w dziale kadr FHC-2 ul.Tysiąclecia 1 w Krośnie.

10 Thoughts to “Pracownicy poszukiwani. Krosno bez rąk do pracy?”

 1. Sprawdzam

  Znam kobiety pracujące z trójką małych dzieci (wiek szkolno-przedszkolny), więc chyba to jednak nie jest kwestia 500+. Za niewielkie pieniądze kobieta będzie pracowała, ale tylko pod warunkiem miłej atmosfery w pracy. Sympatyczna kadra kierownicza może skutecznie zachęcić lub zniechęcić.

 2. alfonsominet

  Hej .. wyzyskiwacze skończyło się eldorado ! Nie płacą pieniędzy ,aby można się utrzymać i kłamią ,że nie ma pracowników haha bezczele.

 3. nienienie

  Może by tak zacząć szanowac pracowników i podnieść pensje to będzie inaczej wyglądało, bo nie każdy liczy na 500+ tak jak to było powiedziane .

 4. Bałandynowicz

  Chyba ten pan Marek Stodółka nie ma rodziny i swych dzieci, kiedy próbuje dawać znak równości za jak sam powiedzieł nie wysoką płacą, a dobrem wychowania dzieci, matki będącej przy ich wychowaniu!!!!!!

 5. Adam

  Życzę ci żebyś ty choć jeden miesiąc pożył za takie pieniądze jakie ty (nie wart pisania z dużej litery) płacisz ludziom i popracował w takich warunkach jakie ty i tobie podobni „pseudobiznesmeni” tworzycie w swoich sklepach. Ale skończyły się „dobre czasy”, teraz kobiety mają większe możliwości w wyborze pracy i nadejdzie taki moment, że nie będzie miał kto robić na Ciebie. Zatrudnij sobie kogo chcesz, a skoro myślisz że Ukraińcy zgodzą się na takie warunki jakie oferujesz to nie dość że jesteś głupi jak but to jeszcze naiwny jak dziecko. Szczerze życzę ci wszystkiego najgorszego i przesyłam całą wiązankę słów, których tu nie mogę napisać 🤣😂🤣

 6. Rysiek

  Jak pan może tak mowic!!!! Kolega Adam ma racje nich pan choc raz przeżyje jeden miesiac za tak smieszne pieniadze jakie zarabia kasjerka.Na taka ilosc sklepow i pan mowi o zamknieciu he he to dlaczego otwieraja sie „nowe sklepy” Najgorsze jest to ze zapomnial wol jak cieleciem byl!!!.Gdyby kasjerki zarabialy wiecej w panskim sklepie niz „500+” to pracowala by.Szkoda komentowac pana takiej bezsesownej wypowiedzi.

 7. Maciek

  Witam znam kilka osób,które pracowały u gościa który sie wypowiada.Jeszcze troche to nikt tam nie bedzie pracowal ludzie odchodza nie z powodu 500+ Może najwyzszy czas sie oczasnac i dac ludziom zarobic bo na dzien dzisiejszy ludzie zwalniaja sie i ida do sklepow gdzie maja wieksze pesje!!

 8. Alicja

  Tu nie chodzi o pensje bo ludzie ponad sily pracuja jest wiecej obowiazkow ludzie wysiadaja psychiznie i fizycznie jak tak dalej bedzie to nie bedziecie otwierac sklepow lecz zamykac.

 9. Dans

  Pracowałam u Pana to był największy mój błąd wyzysk totalny zero szacunku. Szkoda słów i moich lat tam przepracowanych poświęcenia za które Pani…dyrektor odplacala gojenie człowieka.

 10. Dans

  Najwyzsza pora w końcu doceniać pracowników którzy niejednokrotnie pracują ponad siły. Pani dyrektor zapomniała jak to jest , pora żeby sobie przypomnieć.

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sprzątanie klatek schodowych Rymanów Zdrój

Sprzątanie klatek schodowych, blok w Rymanowie Zdroju, praca na umowę-zlecenie. Praca stała, dwa razy w tygodniu. Zainteresowane osoby prosimy o...

Zamknij