NAJCIEKAWSZE Wydarzenia 

Winobranie pod zamkiem

Trwają zbiory winogron. W w Winnicy Zamkowej wczoraj zbierano odmiany czerwone trzech szczepów: Rondo, Léon millot i Marschal fosch. W winobraniu brało udział 12 osób z rodziny właścicieli.

Tegoroczne zbiory Marek Stodółka właściciel winnicy zalicza do słabych, gdyż wiele deszczowych i pochmurnych dni spowodowało, że duża część winogron bądź to opadła sama lub została odrzucona przy zbiorze. Do zebrania zostaną jeszcze grona białe Seyval blanc oraz Hibernal zbierany najpóźniej wykorzystywany do produkcji wina słodkiego.

Winnica Zamkowa powstała w 2011 roku i ulokowana jest między ruinami Zamku Kamieniec a Rezerwatem przyrody Prządki.

 

Winnica zajmuje około jednego hektara. Na terenie Winnicy znajduje się budynek Winiarni, w którym realizowany jest cały proces wytwórczy. W budynku Winiarni znajduje się również sala degustacyjna na 40 osób. Winnica oferuje zwiedzanie, degustację i sprzedaż wina.

6 Thoughts to “Winobranie pod zamkiem”

 1. Adam

  Czy Wy w tym Krośnie to już nie macie o kim pisać tylko ciągle o Panu Marku Stodółka ?😐 Przecież jest to człowiek który dorobił się na krzywdzie innych. Wcześniej, gdy panowało bezrobocie wszyscy przymykali oko na to jak traktował pracowników, wszystko „uchodziło mu płazem”, pracownicy siedzieli cicho w obawie o utratę pracy. Ale teraz skończyły się tamte czasy, koniec z wykorzystywaniem i zastraszaniem. A Szanowna Redakcja może właśnie mogła by porozmawiać z pracownikami Pana Stodółki i opisać co o nim sądzą, jaka atmosfera panuje w jego sklepach, ile płaci ludziom a nie tylko darmową reklamę mu robić!!!

 2. Szanowny Panie Adamie. Tak się składa, że nie musimy pytać pracowników Pana Marka o zdanie na jego temat bo sami kiedyś pracowaliśmy dla niego. Znamy również setki jego pracowników. Ponadto znamy innych pracodawców oraz ich pracowników. Mamy wolność i demokrację i może Pan pracować gdzie się Panu podoba, może się Pan również wypowiadać na temat pracodawców z tym wyjątkiem, że materiał, który przygotowaliśmy opowiada o winobraniu a nie rynku pracy.

 3. Roman

  No i w porządku.Jasna odpowiedz.Przynajmniej tutaj nikt wpisów nie usuwa,jak na ryżym portalu tego przystojniaka kodomity

 4. Jokopein

  I przyłączyli Korczynę do Odrzykonia!

 5. No i przyłączyli Korczynę do Odrzykonia!

 6. rafi

  Jaki portal taki i artykuł-dno do potęgi

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jesienna karta w restauracji Naftaya

Za oknem jesień a w restauracji Naftaya od kilku tygodni karta zrobiona właśnie z myślą o jesieni. O zmianach w...

Zamknij